malá inventura  |  development of new art
 

Okno, SZCZECIN, PL

 
země:Polsko
odkaz:http://www.kana.art.pl/main_okno.htm
 

Každoroční tří nebo čtyřdenní divadelní a hudební festival podporující umělecké hledání mladých alternativních skupin. V průběhu trvání festivalu OKNO zde vystoupili: Teatr Porywaczy Ciał, Teatr Usta Usta, Teatr Cosmino, Biuro Poszukiwan Teatralnych, Teatr Miedzymiastowa, Teatr 36 zl, Teatr Stajnia Pegaza, Muflarz, Compania Banda Oszustów, Chóry Gertrudy Stein, Be van Vark, Oval & So, Johannes Bergmark, Potemkin Express, Su-en, Alcalica, a mnoho dalších.

OKNO přitahuje publikum, novináře a pořadastele jiných divadelních festivalů z celého Polska. Ti bývají překvapeni bohatstvím a různorodostí programu, včetně seminářů, filmových prezentací, divadelních workshopů, stejně jako představení vynikajících umělců různých žánrů (divadelní představení, koncerty, výstavy atd.) a reprezentující mnoho zemí (Německo, Švédsko, Norsko, Francie, Řecko, Velká Británi, Japonsko). Festival je jednou z největších událostí, která je určená prezentaci mladého umění vzniklého v Polsku. Po několik let existence je festival budován vždy na základě jediného tématu (tanec, performance, anti-konzum, multimédia apod.).

Vždy jde o to pokusit se "otevřít okno", aby se mohli mladí umělci integrovat, přivést je k setkání s různými formami divadelního a semi-divadelního výrazu. Idea setkání, která byla původně realizována na prostém jevišti několika místními divadelními skupinami, byla přijata mnoha partnery ze všech koutů země. Organizátoři doufají, že projekt - dále s ostatními - pomůže Szcecinu identifikovat se brzy jako místo setkávání a konfrontace různých a unikátních projektů mladé generace evropských umělců.

Zygmunt Duczynski a Janusz Turkowski

 

Pořadatel: Kana Theatre Association
University of Szczecin
pl. Ssw. Piotra i Pawla 4/5 70-521
Szczecin Poland
tel. ++91 4330388/ tel. fax. ++48 91 4341561
e-mail info@kana.art.pl
web page www.kana.art.pl

Teatr Kana - festival Okno