malá inventura  |  development of new art
 

AŠLERKY, AŠ, CZ

 
země:Česká republika
kategorie:hudební, nové divadlo
odkaz:http://www.aslerky.cz
 

Ašlerky jsou divadelně-hudebním festivalem, pestrobarevným menu všech možných divadelních a hudebních druhů a žánrů, servírovaným na ašském špenátově lesnatém talíři. Akce je určena dětem i dědům od 3 do 105 let (cca…).

Ašlerky pořádají ašští absolventi DiFa JAMU (MgA. Radek Bednář, MgA. Pavla Bušková a MgA. Anna Trčková) společně se svými přáteli, akčními a aktivními obyvateli (Bc. Markétou Černou, Romanem Glaserem a dalšími špičkami) ašského výběžku a také studenty místní střední školy, Gymnázia a SOŠ Aš.
Účinkující divadelní a hudební soubory hrají v klubu Klubíčko, ale i v ašských ulicích a parcích. Pohybují se po linii od dětských, amatérských, až po dospělé, polo i cele profesionální. Prezentují se tu samozřejmě všechny ašské soubory spadající pod bujará křídla Karla Ašlera (Žeženy, Škytafky, Píďalky, Ašlerovo Komikadze a jeho odnože). Své umění předvádějí i studenti dalších středních a také vysokých, mnohdy uměleckých škol – DAMU, JAMU, HAMU…, přijíždějí taktéž takto směřované duše z německých příhraničních škol. Kdože z libovučných jmen v Aši již hrál? Buchty a loutky, Vojta Vrtek, Loutky bez hranic, Divadlo Kvelb, Elleanora Allerdings, Bernd Hohloch, Matija Solce, Theatro Pantomissimo, kapely Bůhví, 2 v 1, Fijalky a jiné kvjety…

Jaký je každodenní program? Dopoledne probíhají workshopy (výtvarné, divadelní, žonglérské), cílem jejich konání je nabídnout mimoškolní vzdělávání a získávání schopností a dovedností, ke kterým by jinak účastníci dílen neměli žádný přístup.

festival ašlerky plakát