malá inventura  |  development of new art
 

Kult, Ústí nad Labem, CZ

 
země:Česká republika
odkaz:http://www.festivalkult.cz
 

Ústecký festival Kult se koná v listopadu, v roce 2008 se odehrával v prostorách Činoherního studia, klubu Circus a v kostele Sv. Vojtěcha. Záštitu převzal ministr kultury ČR Václav Jehlička a primátor města Ústí n.L. Jan Kubata.

Rok 2008 byl plný novinek. Byl připraven zahajovací ceremoniál a letos poprvé byly některé programy realizovány v prostorách kostela Sv. Vojtěcha. Jednalo se o poetické představení TaBALADA francouzsko-českého souboru Décalages. To kombinuje závěsnou akrobacii na osmimetrové konstrukci, která se tyčila do kopule kostela, s hudbou a loutkami. Druhým představením bylo Občerstvení – refrigerium ostravského Bílého divadla. Opět byla vystavěna konstrukce ke stropu kostela, tentokrát však ze žebříků. Během představení se prodávala bylinná hořká i odpustky a z nebe bude padat peří.

Celkový program festivalu nabídl 17 vystoupení umělců ze 6ti zemí. Dramaturgie je rozmanitá a zahrnuje od audiovizuální performance, přes pohybové divadlo, klasickou činohru, loutkoherectví, improvizaci, nepopsatelné performance, spoustu legrace, worldmusic, funk, hardcore až po elektro Djs.

Festival Kult se konal za podpory Ministerstva kultury ČR, města Ústí nad Labem, Česko-německého fondu budoucnosti, společností ČEZ, Viamont DSP, NTD a dalších.

Kult festivalKult festival