malá inventura  |  development of new art
 
 

AAC Kulturanova, Novi Sad, SRB

 
adresa:Preradovićeva 123/231 Petrovaradin, Novi Sad, Srbsko, 21132
odkaz:http://www.kulturanova.org.yu/
země:Srbsko
 

AAC Kulturanova (sdružení pro alternativní tvorbu) je nevládní, nezisková organizace založená pro popularizaci a propagaci umění a kulturního ducha. Asociace byla založena v květnu 2001 v městě Novi Sad (hlavní město srbského regionu Vojvodina). Organizace byla založena jako “deštník” různých neformálních nezávislých uměleckých skupin a jedinců, mladých umělců z Nového Sadu. Organizace se zaměřuje na rozvíjení městské kultury pro mladé a zvyšování povědomí o významných sociálních problémech s vizí tvoření kreativní platformy pro mládež v městě Novi Sad a okolním regionu.

Hlavní pole působnosti jsou:

  • festivaly a akce (kultura)
  • školení, konference (lidská práva, politika mládeže)
  • dílny, semináře (výchova)

Základní pole aktivit je pak experimentální umění. Kulturanova se snaží prozkoumat umělecké hranice (interakci umění a vědy, umění a společnosti, umění a přírody...)

AAC Kulturanova se velmi zajímá o to, jak umění může přinést efekt prostředí a jak může přispět místní komunitě. Prostřednictvím svých aktivit propaguje kulturní rozmanitost a toleranci, kulturní práva chápe jak důležitou část lidských práv.

Projekty vznikají většinou v partnerství s mnoha organizacemi z regionu, stejně jako ze zemí Evropské unie, díky tomu je propagován boj proti xenofobii a povzbuzení spolupráce mezi různými kulturami.