malá inventura  |  development of new art
 
 

Motus, Praha, CZ

 
adresa:Veverkova 28, Praha 7
prostor:ALFREDVEDVOŘE, Praha, CZ
odkaz:http://www.alfredvedvore.cz/
země:Česká republika
 

Občanské sdružení Motus vzniklo v roce 2001, aby naplnilo zcela unikátní dramaturgií obnovený provoz divadla Alfred ve dvoře. Posláním o.s. Motus je vytvářet produkční zázemí pro rozvoj kreativity, aktivně usilovat o zlepšování podmínek pro práci začínajících umělců, podporovat neobvyklé tvůrčí počiny a přibližovat nové umělecké trendy širší veřejnosti a divákům.

Do konce roku 2007 se Motus etabloval jako vysoce profesionální produkční tým, navázal spolupráci s mnoha domácími i zahraničními profesionálními umělci, s absolventy uměleckých škol a začínajícími umělci. Podílel se na realizaci šedesáti osmi českých autorských projektů a premiér. Aktivity sdružení byly v roce 2004 oceněny poctou festivalu …příští vlna/next wave… za Producentský počin roku. Pocta byla Motusu udělena za koncepci divadla Alfred ve dvoře jako scény pro nové divadlo, za projekt Nová síť a za produkci představení Mezzo.

Motus je od roku 2005 členem sítě JUNGE HUNDE, mezinárodní evropské sítě, založené roku 1995 a poskytující zázemí pro pohyb nezávislých projektů po členských zemích. Motus je také zakládajícím členem Iniciativy pro kulturu (2004). Ta spojuje aktivní subjekty činné na principu veřejné prospěšnosti (neziskové organizace) s cílem napomáhat pozitivním změnám v oblasti legislativy a financování kultury v ČR. Motus se podílí na realizaci projektu Den bez aut s o. s. Auto*Mat.