malá inventura  |  development of new art
 
 

SOUČASNÝ TANEC

 
kategorie:workshop

Projekt Nové sítě

 

Vede Věra Ondrašíková.

Workshop je určen profesionálním i amatérským tanečníkům, hercům a všem dalším zájemcům o současný tanec. Workshop je nabízen ve 2 různých úrovních: pro mírně pokročilé a pro profesionály. Je také možné připravit program pro herecké soubory.

Při svém lektorském působení vychází Věra Ondrašíková ze svých zkušeností s vedením tanečních kurzů pro studio Dance Perfect, Pro-Art a další profesionální (i amatérské) skupiny. Vzhledem ke své zkušenosti z činoherních divadel je schopná také spolupracovat s umělci, kteří netvoří primárně v oboru tanečního divadla. 

Základní modul Workshop se skládá z lekce současného tance (cca 1,5h), zde se účastníci seznámí se základními technikami současného tanečního umění, poznají, co současný tanec odlišuje od klasického a případně, co vše do pojmu současný tanec spadá. Na první lekci navazuje kreativní část (1,5-2h), v níž choreografka využívá prvky a principy z předchozí lekce. Tyto prvky jsou společně s účastníky kurzu rozvíjeny a prohlubovány, tanečníci jsou vedeni k samostatnému výrazu.  Ideální počet tanečníků ve skupině je: 8 - 15.  

Modul pro pokročilé Probíhá na stejném principu jako základní modul s přihlédnutím k úrovni, schopnostem a zkušenostem účastníků kurzu. Důraz je kladen především na kreativní část.   

Věra Ondrašíková Po absolvování výtvarného gymnázia studovala na Taneční katedře HAMU obor choreografie. Jako tanečnice se podílela na projektech Lenky Ottové, Normana Douglase, Clauda Brumachona, Nir de Volfa, Willi Dornera a hostovala v divadle Komedie  (Klára S. – režie David Jařab). Její absolventské představení „Aigues Mortes“ bylo uvedeno na festivalech Tanec Praha 2004, Biennale de la danse v Lyonu, na festivalu Aerowaves v Londýně, Aerodance v Amsterdamu a Masdanza na Kanárských ostrovech (I. cena za skupinové dílo). V dubnu 2005 vytvořila choreografii UNIQUE, která byla uvedena  v rámci festivalu Tanec Praha 2005 a získala 2.místo Ceny Sazky. O dva roky později vytvořila nový projekt IN-FINITO.  Jako rezidenční choreograf pracovala s The Professional Dance School v Mazatlánu (Mexico) a se souborem MU Terminal v Budapešti. Jako interpretka získala cenu „The most outstanding dancer” na festivalu Masdanza na Kanárských ostrovech a zúčastnila se finále soutěže „Am beste deutsche solo“ v Lipsku. Její nejnovější projekt je multimediální taneční představení LOA15STEPS.

www.veraondrasikova.com

 

současný tanec