malá inventura  |  development of new art
 

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, CZ

EUROCENTRUM - Pavilon A, Jiráskova 11, Jablonec nad Nisou

 
odkaz:http://www.rampaklub.cz
 

 

Klub Na Rampě se nachází přímo v centru města Jablonce nad Nisou a je součástí pavilonu A nedávno zrekonstruovaného komplexu Eurocentra. Kromě dostatečně velkého sálu s podiem a malým barem je součástí klubu také denně otevřený velký bar s výhledem na zrekonstruovaný letní amfiteátr.

Klub se může pyšnit více než 10letou historií. Za tu dobu zde vystoupili stovky známých i méně známých osobností a skupin, mezi něž patří i taková zvučná jména jako jsou Daniel Bárta, Vltava, Mňága a Žďorp, Monkey Business anebo Divokej Bill. Ze zahraničních hudebníků za zmínku stojí třeba Laco Deci & Cellula New York. Pokud máte zájem, můžete, nahlédnou do v seznam kapel, který v součastné chvíli čítá nad dvě stovky interpretů.

Vedle pestré nabídky vystoupení osvědčených umělců klub nabízí také kvalitní zázemí pro amatérské koštýře, začínající talenty a mladé kapely Jablonecka. Neodmyslitelnou součástí programu jsou také tradiční workshopy, mezi něž patří například hrnčířská dílna, hodiny divadelní průpravy anebo nově připravovaný bubenický workshop, který startuje od ledna 2008.

Na Rampě se může také často setkat se známými osobnostmi a to především při Hovorech Na Rampě a cestopisných promítáních. Obzvláště oblíbené jsou večery s hudebními publicisty, jako je Jiří Černý nebo Jaroslav Špulák.

V neposlední řadě stojí za zmínku nejdéle pořádaná akce Horečka sobotní noci Petra Vobořila, která se koná poslední sobotu v měsíci a navštíví jí několik set lidí.
Od ledna 2008 se také Klub Na Rampě stává domovskou scénou Krátkého Úderného Divadla, které budete moci vidět každý měsíc.