malá inventura  |  development of new art
 

ROXY/NOD, Praha, CZ

Dlouhá 33, 110 00 Praha 1

 
odkaz:http://www.roxy.cz
projekty:Conversation on Melodrama Mexicano, CZ
EASY tOlk, CZ
EVROPANÉ, CZ
FIG. 41: IIRIS, CZ
Na Fidela mi nesahej!
NEÚPLNÝ SEN
Twilogy, další kapitoly - Alma & Amanda
Twilogy, první kapitoly - The Twin
ÚDOLÍ
 

Zakladatelem Experimentálního prostoru ROX/NOD je Linhartova nadace, která vznikla v roce 1990 jako jedna z prvních nadací v ČR (www.linhartovanadace.cz). Ta v roce 1994 iniciovala vznik občanského sdružení o. s. DEAI/ setkání (www.deai.cz), které mezi jinými provozuje Experimentální prostor ROX/NoD.

Prostor NoD byl otevřen v roce 2000 v rámci mezinárodního projektu Praha 2000 Cafe.9net. U zrodu stála JEDNOTKA, skupina mladých umělců, autorů, performerů, která zahájila svou činnost v roce 1993. V NOD působila do roku 2002. V současné době je Experimentální prostor Roxy/NoD institucí, jejíž obsah a formu určují čtyři dramaturgické sekce a kavárna s wifi připojením – galerie NoD (výstavy), teatro NoD (divadlo), NoLab (multimedia) a bioNoD (film). Divadelní dramaturgie prezentuje především projekty českého nezávislého a autorského scénického umění.

Ač je prostor NoD de facto staggionou, soustředí se kolem něj skupina nezávislých umělců, kteří zde realizují své projekty. Většinou se jedná o projekty přesahující svůj žánr, které těžko hledají možnost prezentace v klasických divadlech.

NOD, PrahaNOD, PrahaNOD, Praha