malá inventura  |  development of new art
 

Rozkrok, Varnsdorf, CZ

Hájenská 1433/2, 40747 Varnsdorf

 
odkaz:http://www.luzickeprehledy.cz/
 

Původním provozovatelem KD Rozkrok byl místní hostinský, který od roku 2003 realizoval kulturní program na svůj živnostenský list. Na přelomu let 2005/2006 bylo založeno Občanské sdružení Kulturní dům Rozkrok.

Sdružení se zaměřilo na kulturní a společenské aktivity ve Varnsdorfu a přilehlém regionu Šluknovského výběžku a Lužických hor. KD Rozkrok spolupracuje na projektech Kytara napříč žánry, Loutkový festival Dolní Poustevna, Nová síť – projekt pro podporu nové scénické tvorby a činnosti regionálních kulturních organizací, a na přeshraníčním projektu Špígl/Spiegel, který je realizovaný společně s německou organizací Augen auf.

Budova byla postavena na rozcestí (od toho název Rozkrok) na hraničním kopci Špičák ve Varnsdorfu na počátku minulého století a fungovala jako večerka a hostinec. KD Rozkrok pak zahájil činnost v roce 2003 po rozsáhlé rekonstrukci chátrajícího objektu. V patře byl původní zatuchlý byt pana hostinského přebudován na „Spolkovnu“ (malá zasedací místnost a kancelář sdružení) a ložnici pro vystupující umělce a unavené návštěvníky ze vzdálenějších míst.

Kulturní dům Rozkrok, Varnsdorf